Chcesz się dowiedzieć jak wyglądaja zajęcia z nami?

na skróty⇒

U

Jak uczymy

U

zajęcia od środka krok po kroku

U

Zajęcia od zaplecza

U

O nas

Jesteś na tej stronie, bo chcesz wiedzieć…

jak uczymy, jakie metody stosujemy, czy będą odpowiednie dla Ciebie i czy pomogą zaspokoić Twój cel nauki języka? Chcesz mieć wszystko jasno podane na tacy i nie tracić czasu na kolejne nawiązywanie współpracy i lekcję próbną, z której nic nie wynikło? Nagle dowiedziałaś / dowiedziałeś się o jakichś kwestiach, które Tobie nie odpowiadają? Chcemy bardzo Ci tego zaoszczędzić.

Ta strona ma formę Q&A, czyli pytań i odpowiedzi, które najczęściej pojawiają się gdy nasi przyszli kursanci nawiązują z nami kontakt na początku. Będzie bez owijania w bawełnę. Zaczynamy. Po odpowiedź kliknij w “plusik”.

Jak uczymy:

Czy uczycie wszystkie grupy wiekowe?

Nie. Zdecydowaliśmy świadomie, że nie będziemy prowadzić zajęć dla każdej grupy wiekowej. Aktualnie prowadzimy kursy dla dorosłych, młodzieży i dzieci (od 6 klasy szkoły podstawowej). Po drugie – nasze zajęcia są tylko dla osób, które faktycznie chcą się uczyć języka i mają na to czas. Jeśli wierzysz w magiczne zaklęcie “niech zrobi się samo”, nie będziemy Cię oszukiwać – nie pomożemy Ci.

Zajęcia prowadzimy stacjonarnie w Gliwicach przy ulicy Szarych Szeregów, a także online przez Skype i Zooma.

Czy mogę zapisać się na lekcję próbną? Nie chcę kupować kota w worku.

Tak, można zapisać się do nas na lekcję próbną, a nawet trzeba. Dzięki temu sprawdzisz czy odpowiada Ci sposób prowadzenia zajęć, czy będziesz czuć się komfortowo w takiej atmosferze. Lekcja składa się z dwóch części. Pierwsza jest informacyjna, w czasie której przeprowadzamy z Tobą krótki wywiad – rozmawiamy o Twoich potrzebach językowych, dotychczasowych doświadczeniach związanych z nauką języka angielskiego oraz o tym, jaki tryb pracy Ci odpowiada. Druga część to lekcja próbna, w czasie której dostajesz próbkę naszej pracy: są ćwiczenia na speaking, listening i reading, szczypta gramatyki. To wszystko tak naprawdę zależy od tego, na jaki rodzaj kursu się decydujesz. Po zakończeniu Ty już wiesz jak wygląda praca z nami, a my wiemy jaki jest Twój poziom językowy, dzięki czemu możemy ustalić jaki będzie Twój cel oraz ścieżkę językową, jaka do niego poprowadzi.

Nie przeprowadzamy typowego placement testu z wyborem odpowiedzi A/B/C. Tego rodzaju testy są mało skuteczne, ponieważ najzwyczajniej w świecie spora część uczniów “strzela” odpowiedzi, co powoduje iż testy są niemiarodajne.

Dodajmy też (bo też Wielu z was o to pyta), że  lekcja próbna jest płatna. Koszt to 75zł. Przeważnie trwa 60 min., bywa że się przedłuża o kilkanaście, ale wtedy nie musisz nic dopłacać. Pozostaje Ci tylko zapytać o wolny termin i zapisać się na pierwsze próbne zajęcia.

Uczę się jakichś 30 słówek na dzień i nie widzę rezultatów. Macie sposób jak skuteczniej przyswajać język?

Of course – to znaczy oczywiście. To wszystko zależy od kilku czynników, np.: w jakim wieku jesteś. Inaczej materiał przyswajają dzieci, a inaczej dorośli. Mają zupełnie inny styl uczenia się. Czy wiesz, że dorosła osoba jest w stanie przyswoić 7 (plus minus 2) słówek z lekcji? Zaskoczenie? Takie są wyniki badań, znane nie od dziś. Wiemy także, że wpływ ma też to, czy jesteś bardziej wzrokowcem czy słuchowcem. Liczy się także to, jak w poprzednich latach przyswajałaś/-eś materiał, co się sprawdzało, jakie dobre nawyki udało Ci się już wypracować i wiesz, że mogłyby się doskonale sprawdzić w nauce języka angielskiego. Między innymi te czynniki będą decydowały o tym, w jakim tempie uda Ci się poszerzać swoją wiedzę językową. Jeśli nauka ma się zakończyć sukcesem, to nie wystarczy tylko dopasować materiał, ale też dobrać odpowiedni styl uczenia się do danej osoby. My to już wiemy dzięki wieloletniemu doświadczeniu i udziałom w szkoleniach. Teraz czas abyśmy się podzielili tą wiedzą z Tobą.

Gramatyka mnie przeraża, ze szkoły znam większość reguł gramatycznych, ale nie stosuję ich mówiąc.

Czy mówiąc w swoim ojczystym języku zastanawiasz się jakiej przydawki musisz użyć w danym momencie? Nie. I o to chodzi w nauce gramatyki języka obcego – używanie praktyczne, a nie teoretyczne.
Ale od początku: większość z nas uczy się gramatyki angielskiej w następujący sposób: najpierw poznajemy wszystkie zasady teoretyczne, później poznajemy budowę zdań na kilku przykładach, po czym dostajemy do rozwiązania 50 zdań z najczęstszym poleceniem “wpisz czasownik we właściwej formie” i takim sposobem uczymy się gramatyki, a konkretniej uczymy się rozwiązywać zadania gramatyczne. Do rzeczywistego wykorzystania w mówieniu niewiele, co powoduje, że nie potrafimy w praktyce wykorzystywać nabytych umiejętności gramatycznych, a przecież nie o to nam chodziło. My przede wszystkim uczymy praktycznie. Poznajesz gramatykę nie od jej teoretycznej strony, ale od praktycznej, tzn. sytuacji kiedy używa się danej struktury. Uwaga – na zajęciach mówimy, a raczej Ty mówisz dużo, aby Twój mózg zrozumiał i zapamiętał raz na zawsze w jakich sytuacjach należy posługiwać się dana strukturą gramatyczną. I naprawdę nie musisz wiedzieć jak który czas się nazywa, chyba że zdajesz certyfikat językowy – wtedy wiedza teoretyczna się przydaje, albo tak jak my – kochasz angielską gramatykę.

Bardzo dużą wagę przywiązujemy też do wymowy. Czasami zła wymowa może powodować większe nieporozumienia językowe, niż użycie złego czasu

Koleżanka zarekomendowała mi wasze zajęcia, bo mogła pogadać o ciekawych tematach, a nauka angielskiego przyszła przy okazji, jak to możliwe?

Najnormalniej w świecie. Nie jesteśmy zwolennikami przerabiania ćwiczeń z podręcznika od deski do deski, gdzie uczeń siedzi i wykonuje polecenia nauczyciela, a ten tylko je sprawdza co 10 minut. Przyznasz, że to kiepski pomysł na zajęcia, zwłaszcza jeśli zależy Ci na swobodnym komunikowaniu się. Przynajmniej 80% zajęć to ćwiczenia ustne w oparciu o ciekawe tematy. Twój mózg kocha tematy, które są “inne”, tzn. niesztampowe, oryginalne, ciekawe. Chce wtedy o nich rozmawiać, uczyć się o nich, a co za tym idzie – chętniej będzie przyswajał wiedzę i słownictwo, które jest mu niezbędne do komunikowania się. Na naszych lekcjach rozmawiamy na wszelakie tematy – od tego, jaki wpływ na nasz nastrój ma jedzenie, po nowoczesne rolnictwo. Spokojnie, nie zapominamy też o najbardziej potrzebnych tematach, jak rozmowa kwalifikacyjna czy wynajęcie samochodu za granicą. Jeśli jakiś temat Ci nie odpowiada, nie tracimy na niego czasu. Przerabiamy go tylko skrótowo, jesteśmy zdania, że nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji językowej się znajdziesz, dlatego ważne jest abyś mogła/mógł wypowiedzieć się bez większych przeszkód na każdy temat.

Opis zajęć krok po kroku

Bierzesz udział w lekcji próbnej

 • Ty widzisz jak uczymy na żywo, my sprawdzamy Twój poziom, nie ma testu typu A/B/C/D.
 • Wspólnie ustalamy cel nauki.
 • Wyposażymy Cię także w wiedzę o skutecznych metodach nauki, np. dlaczego wkuwanie to metoda, która nigdy nie działa.

 

Po lekcji próbnej

Dostajesz dostęp do:

 • platformy online gdzie będą się znajdowały wszystkie materiały dla Ciebie;
 • aplikacji wspomagającej naukę słownictwa. Przed każdym nowym tematem dostaniesz zestaw słownictwa do uczenia się w aplikacji.

Wybierasz tematy lekcji

Dostajesz dostęp do biblioteki tematów i wybierasz interesujący Cię pakiet. W każdym pakiecie znajdują się 2 lub 3 tematy.

W czasie zajęć

Minimum 80% to rozmowa. Ćwiczenie scenek, wypowiedź na dany temat – to już zależy od tego jaki pakiet został przez Ciebie wybrany. W czasie lekcji też słuchamy. Jeśli masz ochotę to jakieś gry też się pojawią. Lekcja to  także czas dla Ciebie na zadawanie pytań jeśli masz z czymś problem.

Nie tracimy czasu na długie czytanie tekstu czy rozwiązywanie 100 zadań.

Co z zadaniem domowym

Dla utrwalania wiedzy poza zajęciami na platformie znajdziesz krótkie zadania domowe. W 80% mają one formę zadań online, więc od razu widzisz swoje rezultaty. Jako zadanie domowe może też pojawić się tekst czy filmik do obejrzenia, zaś jak obszerne będzie to zadanie, zależy tylko od tego, na jakim poziomie jesteś.

Powtórki

Każda następna lekcja zaczyna się od krótkiej powtórki.

Po przerobieniu wybranego pakietu ostatnia lekcja poświęcona jest na ćwiczenia utrwalające przerobione tematy.

Zajęcia od zaplecza:

Który pakiet lekcji lepiej wybraćL: 4 czy 8, w ktorym mogę wybrać tematy zajęć?

Zacznijmy od tego, że w naszej ofercie dostępne  są 3 pakiety-karnety:

 • konsultacja 1h
 • 4 lekcje
 • 8 lekcji

Plan działania (nauki) przedstawiony na poniższym schemacie dotyczy 8 zajęć. W ciągu tych 8 godzin jesteś w stanie przerobić rozsądną dawkę materiału razem z powtórką, nawet jeśli zdarzy Ci się przełożyć lekcję. Potrzebujesz kompleksowej wiedzy, a nie tylko przećwiczenia jednego zagadnienia.

Tutaj czas Cię nie goni, co powoduje, że spokojnie możesz wybierać tematy z biblioteki tematów – ta opcja dostępna jest tylko w tym pakiecie.

W pozostałych tego czasu jest mniej.

Na 1h tak naprawdę możemy sprawdzić Twój poziom, czy też omówić dokładnie 3, 4 zadania.

4 godziny to czas, który można poświęcić na jeden mały cel – np. przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, nauka pisania listu reklamacyjnego po angielsku, ale nie na dłuższy kurs z wieloma tematami.

 

 

 

Czy na waszej stronie znajdę cennik? Część szkół to ukrywa, przez co muszę poświęcić więcej czasu na szukanie.

Każdy znajdzie na naszej stronie informacje o cenach za kursy, nie zamierzamy niczego ukrywać. Dokładny opis co jest w pakiecie oraz cennik znajdują się pod zakładką „Zajęcia od zaplecza”.

Porównałem cenę waszych zajęć z nowo otwartą szkołą na sąsiednim osiedlu, oni mają taniej. Z czego wynika wasza cena ?

Trudno nam powiedzieć co składa się na cennik innych szkół językowych, z czego on wynika. To zawsze zależy od wielu czynników. Możemy odpowiedzieć na pytanie co zawiera się w naszej cenie. Wydawać by się mogło, że cena zawiera tylko 60 minut lekcji, za które płacisz. Niezupełnie. Aby te 60 minut mogło być dla Ciebie skuteczne, my musieliśmy poświęcić znacznie więcej czasu: na studia i zdobywanie doświadczenia (Zaczęliśmy swoją przygodę z uczeniem w 2005 i 2010 roku). Także pieniędzy – na bieżąco się szkolimy, staramy się by lekcja to nie był tylko nudny podręcznik i nic więcej, ale żeby się “działo”. Dlatego doposażamy szkołę w dodatkowe pomoce naukowe. Nasze zaangażowanie to też jeden z ważnych składników, bez którego – nie oszukujmy się – zajęcia byłyby tylko odbębnieniem tematu. Do każdej lekcji staramy się wyszukać angażujące i ciekawe materiały autentyczne.
Nie będziemy też ukrywać, że szkoła językowa, jak każdy biznes, to też dodatkowe opłaty – poczynając choćby od podatków, a kończąc na opłatach za media. Nikt nas z tego nie zwolnił niestety. Uwielbiamy swoją pracę, ale nikt z nas nie chce pracować za darmo, prawda?
Teraz już wiesz co składa się na cenę.
Czy sąsiednia szkoła daje to samo za niższą cenę? Nie wiemy, trudno nam oceniać coś, czego się nie przetestowało.  Jeśli jeszcze nie jesteś do końca przekonana/-y, zajrzyj na stronę z referencjami.

Mam czas na zajęcia tylko raz w tygodniu, czy jest taka opcja?

Praca, rodzina, dzielenie czasu pomiędzy inne zainteresowania i obowiązki – my to doskonale rozumiemy. Nie wymagamy od Ciebie wybrania kursu z częstotliwością zajęć dwa razy w tygodniu jeśli wiesz, że jest to niemożliwe. Natomiast ważne jest żebyś wiedział/-a, że jedna godzina na tydzień to za mało. Nieważne czy poświęcisz ją na kurs językowy, czy samodzielną naukę w domu – 60 minut na 10080 (tyle minut liczy tydzień) to zdecydowanie mało. Jeśli chcesz zobaczyć rezultaty, to musisz nastawić się też na pracę w domu. Nie musi to byś ślęczenie i kucie słówek (zresztą to najgorsza z możliwych technik nauki). 15 minut dziennie z ulubionym kanałem po angielsku na YouTubie lub 30 minut co drugi dzień śledząc angielskojęzyczne media, to już coś. Tak właśnie wyglądają u nas zadania z pracy domowej: krótki film, nagranie, artykuł z anglojęzycznej prasy, tekst z podręcznika. Dostajesz to od nas w prezencie do samodzielnego ćwiczenia. Polecimy Ci też kilka aplikacji do ćwiczenia słownictwa oraz innych umiejętności językowych. Jedną z nich  jest np. Quizlet. Nasi uczniowie bardzo lubią tę aplikację, ponieważ swoje zestawy słówek mogą ćwiczyć wszędzie, np. w czasie przerwy pracy (aplikacja jest dostępna na komputery stacjonarne jak i na urządzenia mobilne). Chwalą ją sobie tez za możliwość ćwiczenia wymowy.
Przedstawiliśmy Ci kilka przykładów z wielu jak rozwijać swój język poza zajęciami. O reszcie dowiesz się już na zajęciach.

Zapomnieliśmy dodać – zdarza się że piszą do nas osoby chcące zapisać się na zajęcia z jednym zastrzeżeniem: “nie będę robić pracy domowej, nie będę niczego czytać”. Szczerze? Ciężko widzimy taką współpracę. Tak jak napisaliśmy wyżej – dodatkowe zadania to dodatkowa szansa na rozwój. Bez tego nie oczekuj rezultatów.

Czy da się przełożyć zajęcia?

Z nauką języka obcego jest jak z odchudzaniem. Jeśli robisz to regularnie, to widzisz efekty. Odpuszczasz, nie ćwiczysz, przekładasz w czasie – nie masz co liczyć na poprawę. Odkładanie i odkładanie prowadzi do tego, że człowiek z czasem zrezygnuje z celu, który postawił sobie na początku drogi. Chcesz tego?

Oczywiście, zdarzają się nagłe sytuacje – choroba czy wyjazd służbowy, a Ty nie chcesz, żeby pieniądze za lekcję przepadły. Wtedy proponujemy Ci kilka rozwiązań, np. dostęp do biblioteki online z lekcjami, gdzie za pomocą aplikacji możesz przećwiczyć, odsłuchać dany materiał.

Klienci bardzo sobie cenią tę możliwość ponieważ wygospodarowanie dodatkowego czasu na nadrabianie nie jest taką prostą sprawą.

Istnieje też możliwość przełożenia zajęć na inny termin – to wszystko zależy od tego na jaki pakiet zajęć się zdecydujesz, jakie będą Twoje potrzeby. Dzięki temu nie przerywasz swojego planu, ćwiczysz dalej, stale jesteś w formie. Wierz mi – wybić się z rytmu jest bardzo łatwo, a wrócić już nie tak prosto. Pracujemy tym systemem od kilku lat z naszymi uczniami i świetnie się to sprawdza. Inaczej już dawno byśmy z tego zrezygnowali. Aby można było przełożyć zajęcia bezpłatnie, należy poinformować lektora o tym fakcie najpóźniej:

 1.  na 1 dzień przed, do godziny 18:00, 

Zdarzyło Ci się przełożyć lekcje  po wyznaczonym terminie, ale bardzo zależy Ci aby nie „stracić ” tej lekcji? Masz dwie możliwości:

 • na Twoje życzenie za darmo otrzymać ćwiczenia online do samodzielnego przerobienia materiału.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że są lektorzy, którzy oferują lekcje z odwoływaniem. Tylko po co się później denerwować, że lektor przełożył Ci trzecią lekcję z rzędu (pamiętaj, to działa w dwie strony), a Ty dalej stoisz w miejscu i już wyleciały Ci z głowy wyrażenia z ostatnich zajęć.  SYSTEMATYCZNOŚĆ to klucz do sukcesu. Koniec, kropka.

Dla Kogo są te zajęcia:

Te zajęcia są dla Ciebie jeśli:

Potrzebujesz stosunkowo szybko podnieść poziom swojego języka.

Jesteś typem osoby, która musi mieć sztywno zaplanowany harmonogram działania żeby widzieć rezultaty swojej pracy.

Wiesz, że obowiązki w pracy i w domu nie wymuszą na Tobie częstego odwoływania zajęć

Twój kalendarz pozwala Ci tylko na zajęcia w ściśle określonym i zaplanowanym terminie.

Nie lubisz odkładać na później swoich zobowiązań

Potrzebujesz mieć zaplanowaną naukę z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem

Przerwy w kursie powodują u Ciebie wybicie się z rytmu nauki i zapominanie nabytej wiedzy dlatego interesuje Cię nauka długoterminowa, bez przerw (urlop, święta itp oczywiście wolne)

Zależy Ci na pierwszeństwie wyboru terminu zajęć i jego rezerwacji

Chcesz mieć możliwość nadrobienia zaległości (odwołanych zajęć) poprzez bezterminowy dostęp do lekcji i ćwiczeń online do odsłuchania lub udział w warsztatach językowych.

Te zajęcia NIE są dla Ciebie jeśli:

Zajęcia z angielskiego znajdują się na ostatnim miejscu na liście Twoich priorytetów

Nie masz planu jak znaleźć na nie czas wśród innych obowiązków

Bywa, że potrzebujesz dłuższej przerwy między kolejnymi zajęciami.

Wiesz, że obowiązki w pracy i w domu mogą doprowadzić do częstego odwoływania zajęć przez Ciebie.

Chcesz mieć możliwość na odwoływanie zajęć w tym samym dniu bez konieczności ich odrabiania i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Nie potrzebujesz nadrabiać wszystkich zaległości .

Chcesz mieć możliwość zmiany co tydzień terminu zajęć

Pakiety – cennik

Podane ceny dotyczą jednej osoby za jedną lekcję.

Pierwsza lekcja próbna to koszt 70zł

W przypadku

 • Business English
 • języka specjalistycznego  
 • przygotowania do egzaminów/certyfikatów na poz. C1

cena wzrasta o 15% – dotyczy to każdego karnetu

Kilka faktów o nas:

Studia

Ania: NKJO w Zabrzu, GWSP w Gliwicach
Błażej: NKJO w Gliwicach, WSZMiJO w Katowicach

Angielskiego uczę od:

A: 2010 r. / B: 2005 r.

Ulubiony temat lekcji:

A: “Can water go bad?”, “Brain worm”
B: Pronunciation of “shwa”

Mój “konik językowy” to:

A: Gramatyka, techniki uczenia się, etymologia, język z seriali
B: Gramatyka, fonetyka

 

Gdybym nie uczył/-a angielskiego to:

A: Aktualnie biotechnologia lub psycholingwistyka
B: Muzyka, historia lub kinematografia

Film,serial który warto obejrzeć to”

A: John Wick (cała seria), Daredevil (Netflix)
B: Potop, Gorączka (Michael Mann), The Punisher (Netflix)

Ksiązka, którą warto przeczytać to:

A: “Oblicza Wielkiej Brytanii”, “Gupi muzg”(pisownia oryginalna) / B: “Krzyżacy”

W swojej pracy nie lubię:

A: Papierkowej roboty / B: Jak wyżej

Najlepsze miejsce na ziemi do odpoczynku:

A: Pyzówka / B: Góry